Cetatea FELDIOARA, suspendare a activităţii până la data de 8 Decembrie 2020 (ȋn contextul pandemiei de Coronavirus, COVID – 19)

Dragi prieteni,

Prin prezenta vă aducem la cunoștinţă faptul că perioada în care este suspendată activitatea cu publicul în Cetatea Feldioara se prelungeşte cu 14 zile, respectiv până în data de 8 Decembrie 2020, în contextul pandemiei de Coronavirus. Măsura a fost luată conform Hotărârilor Comitetului Județean pentru Situații de Urgență Braşov – nr. 30/21 Octombrie 2020, Nr. 40/10 Noiembrie 2020 şi nr. 51/ 24 Noiembrie 2020, ȋn urma creșterii şi menţinerii incidenţei cumulate a cazurilor de infectare cu virusul SARS-COV-2 ȋn ultimele 14 zile peste pragul de 3/1000 de locuitori la nivelul Comunei Feldioara. Conform acestora, programul cu publicul va putea fi reluat doar după scăderea incidenţei  sub valoarea de 3/1000 locuitori.

Toate schimbările de program vor fi actualizate la obiectivul turistic și ȋn mediul online – pagini oficiale de socializare (Primăria Feldioara, Centru de Informare Turistica Feldioara, Cetatea Feldioara – Marienburg) și site, www.primaria-feldioara.ro. Informaţii pot fi solicitate și prin telefon la Centrul de Informare turistică Feldioara: 0268 265 075, 0751 992 093.

Suntem încrezători că vom depăşi cu bine şi această nouă încercare, iar porţile cetăţii se vor redeschide curând. Purtaţi-vă de grijă, înainte de toate şi să ne auzim numai cu bine! Vă mulţumim din suflet pentru ȋnţelegere! 💞