Festivalul Cavalerii Teutoni se întorc în Cetatea Feldioara, Ediția a XI-a, 2-3 Septembrie 2023

Festivalul “Cavalerii Teutoni se întorc în Cetatea Feldioara”,
Ediţia a XI-a, 2 și 3 Septembrie 2023
Comuna Feldioara, Judeţul Braşov
Festivalul “Cavalerii Teutoni se întorc în Cetatea Feldioara”, Ediţia a XI-a, manifestare înscrisă în proiectul „Obiective culturale, tradiţii şi obiceiuri în Comuna Feldioara” face parte din strategia şi programul de promovare, dezvoltare şi valorificare a tradiţiilor şi turismului, program elaborat de Primăria Feldioara, în ideea păstrării datinilor şi obiceiurilor locale, tradiţii ce ne reprezintă pretutindeni în lume, demers susţinut prin iniţiativa şi acţiunile întreprinse de către Primarul Comunei Feldioara – Ing. Sorin TAUS şi Consiliul Local Feldioara.