În atenţia locuitorilor Comunei Feldioara / Comitetul Județean pentru Situații de Urgență Brașov a adoptat Hotărârea nr. 34/27.10.2020, privind constatarea depășirii incidenței cumulate de 3/1000 de locuitori a cazurilor de infectare cu virusul SARS-COV-2 în ultimele 14 zile, în municipiul Brașov și comuna Hărman, precum și instituirea unor măsuri suplimentare de prevenire și limitare a răspândirii noului coronavirus.

Principalele măsuri suplimentare instituite în aceste localități, pentru o perioadă de 14 zile, începând cu data de 28.10.2020, ora 0:00, se regăsesc în documentul ataşat.

Sursa: Instituția Prefectului Județul Brașov