În atenţia locuitorilor Comunei Feldioara / HOTĂRÂREA nr. 54 din 12.11.2020 privind propunerea prelungirii stării de alertă și a măsurilor necesar a fi aplicate pe durata acesteia pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19

🟡 LISTA ACTUALIZATĂ A ȚĂRILOR/ZONELOR CU RISC EPIDEMIOLOGIC RIDICAT (ZONA GALBENĂ) – intră în vigoare începând cu data de 13.11.2020.

❗Excepțiile de la măsura carantinei prevăzute în Hotărârea Comitetului Național pentru Situații de Urgență nr. 36, cu modificările și completările ulterioare, nu se aplică persoanelor care sosesc din Danemarca.

*(date publicate de ECDC, luni, 09 noiembrie 2020)